I-Shine GVH24AKXF-K6DNC8A
јануари 18, 2024
S-Nordic GWH12APAXE-K6DNA3A
февруари 19, 2024

S-Nordic GWH09APAXE-K6DNA3A

46,999 ден 38,999 денНа залиха

SKU: GWH09APAXE-K6DNA3A
Категории: , ,

 S NORDIC” припаѓа на престижната класа на енергетска ефикасност А+++ и за греење и за ладење, што значи врвни перформанси и значителни заштеди на вашите трошоци за енергија.
Eфикасност во режим на ладење SEER: 9.7(A+++)
Eфикасност во режим на греење SCOP(А): 5.1(A+++)
Работен режим: од -30°С до +43°С
Eлектронски експанзионен вентил, Грејач против замрзнување на кондензот, Двореден изменувач.
Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, DIY Sleep мод.

Модел

GWH09APAXE-K6DNA3A

Капацитет

Btu

9000

Напојување

V~/Hz

220~240/50

Волтажа Min/Max.

V

198~264

Капацитет

ладење

W

2700 (500~4600)

греење

W

 3600(500 – 5200)

Грејна моќ на -15°C

Kw

3.40Kw

Потрошувачка

ладење

W

 515 (150 ~ 1300)

греење

W

 720 (130 ~ 1600)

Работна температура

ладење

°C

-18 ~+43

греење

°C

-30 ~+24

SEER/SCOP(W)/SCOP(A)

9.7/ 6.3/5.1/4.0

Енергетска класа

A+++/ A+++/A+++/A+

Внатрешна Единица

GWH09APAXE-K6DNA3A/I

Проток на воздух

m3/h

800/650/600/500/400/300/250/180

Ниво на звучен притисок

dB (A)

Cooling:42/38/36/32/29/26/23/21
Heating:45/41/36/34/32/30/27

Димензии (ДxВxШ)

mm

770X290X230

Тежина (нето)

kg

11

Надворешна Единица

GWH09APAXE-K6DNA3A/O

Тип на компресор

Rotary

Фреон/полнење

-/gr

R32/1000

Ниво на звучен притисок

dB (A)

56

Конекција бакар

mm

φ6/φ9.52

Макс. должина на цевки

m

15

Димензии (ДxВxШ)

mm

873X555X376

Нето тежина

kg

36

Product Fiche