S-Nordic GWH12APAXE-K6DNA3A
февруари 19, 2024
Fan Coil GREE FPD-34BB4/A-K 2200/2400W
март 4, 2024

S-Nordic GWH18APAXH-K6DNA3A

69,999 денНа залиха

SKU: GWH18APAXH-K6DNA3A
Категории: , ,

 S NORDIC” припаѓа на престижната класа на енергетска ефикасност А++ и за греење и за ладење, што значи врвни перформанси и значителни заштеди на вашите трошоци за енергија.
Eфикасност во режим на ладење SEER: 7.5(A++)
Eфикасност во режим на греење SCOP(А): 4.3(A++)
Работен режим: од -30°С до +43°С
Eлектронски експанзионен вентил, Грејач против замрзнување на кондензот, Двореден изменувач.
Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, DIY Sleep мод.

Модел

GWH18APAXH-K6DNA3A

Капацитет

Btu

18000

Напојување

V~/Hz

220-240

Волтажа Min/Max.

V

198/264

Капацитет ладење

W

5300 (1500~5900)

греење

W

5600 (900~7400)

Грејна моќ на -15°C

Kw

4.7Kw

Потрошувачка ладење

W

1380 (400 ~ 2100)

греење

W

1450 (300 – 2400)

Работна температура

ладење

°C

-18 ~+43

греење

°C

-30 ~+24

SEER/SCOP(W)/SCOP(A)

7.5/  5.7/4.3/3.5

Енергетска класа

A++/ A+++/A+/A

Внатрешна Единица

GWH18APAXH-K6DNA3A/I

Проток на воздух

m3/h

950/850/760/640/500/420/350

Ниво на звучен притисок

dB (A)

Cooling:47/45/41/36/33/30/25
Heating:49/46/42/38/34/33/27

Димензии (ДxВxШ)

mm

770X290X230

Тежина (нето)

kg

11

Надворешна Единица

GWH18APAXH-K6DNA3A/O

Тип на компресор Twin Rotary
Фреон/полнење -/gr

R32/1350

Ниво на звучен притисок

dB (A)

60

Конекција бакар

mm

φ6/φ12

Макс. должина на цевки

m

25

Димензии (ДxВxШ)

mm

1000X746X427

Нето тежина

kg

47

Product Fiche